LAipni Lūgti Riharda Šešo portfolio
After Effects ir mans gaiss ko elpoju, Cinema 4D ir mans

Pirmo personālo datoru sāku lietot jau 1994.  2004. gadā, kad apguvu pamatus datorspēļu spēlēšanā un programmu izzināšanā, kā arī pirmo reizi saskaros ar digitālo audio, foto un video apstrādi.

Pirms karjeras Latvijas radio interesējos par digitālās mūzikas radīšanu uz personālajiem datoriem, pašmācības ceļā apgūstot Propellerheads ReBirth un Reason, Cakewllak, Soundforge, ACID Music Studio un citus digitālos rīkus. Patstāvīgi varēju, klausoties mūziku, to pārrakstīt nošu formātā, ko vēlāk eksportēju uz MIDI digitālo formātu.

Savu karjeru sāku Latvijas Radio 2004. gadā.

Pateicoties manas nodaļas priekšniekam izstudēju visu Latvijas Radio ražošanas ciklu, sākot no ierakstu studijas, kur rakstīju intervijas, raidījumus un radio teātra iestudējumus, līdz darbam pārvietojamajā translācijas un ieraksta stacijas autobusā (PTS) un dzīvā ētera pults režijai. Darbojos Latvijas radio kanālos LR1, LR3 un LR4.

2006. gadā paralēli darbam Latvijas Radio sadarbojos ar digitālo spēļu izstrādes firmu, kas apkalpoja TV šovu “Talantu Fabrika”. Talantu šovam katru nedēļu sagatavoju 12 un vairāk dziesmas, klausoties kompozīcijas un pārveidojot tās polifoniskajās melodijās, kas vēlāk tika izmantotas mobilajiem telefoniem.

2007. gadā pēc ilgstoša darba Latvijas Radio, audio apstrāde mani vairs neuzrunāja. Radās interese par pelnošām blakus jomām, tādēļ sāku apgūt video apstrādes un video efektu pamatus, par mācību materiāliem izmantojot internetā atrodamos resursus, piemēram, Video Copilot un citus.

Vairāk kā pusgadu pavadot pie Adobe Affter Effects apguves, 2007. gadā sāku strādāt Latvijas Neatkarīgajā Televīzijā (LNT) kā ziņu ētera titru grafiķis. LNT es apguvu ētera titru programmas Title Box, Eclipse, pilnveidoju savas zināšanas un darba produktivitāti PhotoShop un Illustrator, kā arī iemācījos strādāt paaugstināta stresa apstākļos.

Strādājot TV jomā sāka rasties interese un nepieciešamība pēc 3D modelēšanas un animācijas pamatiem. Testējot dažādas 3D programmas (3D Max, Maya, Blender utt.) sapratu, ka manam darbam vispiemērotākā ir Cinema 4D - un es nekļūdījos, jo pēc pāris gadiem Adobe un Maxon kļuva par sadarbības partneriem, dziļi integrējot viens otra programmas savā darba vidē.

LNT apguvu ne tikai ētera titra grafiķa amatu, bet arī sāku veidot raidījuma dizaina noformējumus, ziņu raidījumu noformējumus, kā arī biju viens no pirmajiem grafiķiem, kas producentiem piedāvāja kustīgās grafikas, animētas diagrammas un citus animētus elementus ziņu izlaidumiem.
2019. gadā turpinu ar dažādiem lielākiem un mazākiem freelance darbiem, turpinot aktīvi pilnveidot C4D zināšanas

Sakarā ar to, ka TV bija daudz brīva laika, sāku sadarbību ar neatkarīgajiem producentiem ON Air Studios, JUMP Studio un daudziem citiem, izstrādājot TV reklāmu klipus, veidojot 3D un 2D animācijas un vairāku TV raidījumu grafiskos noformējumus.

Sadarbībā ar teātra un pasākumu režisoru Valdi Pavlovski veidoju video dekorācijas un scenogrāfiju Leļļu teātra izrādēm “Nāc pie puikām” un “Pepija Garzeķe”. Vairākus gadus veidoju video Scenogrāfiju lielākajam Latvijas mūzikas pasākumam - Muzikālā Banka.

2010. gadā, kad sāku meklēt jaunas vēsmas un zināšanas, mani ieinteresēja Video Building Mapping un lielāku pasākumu organizēšana - šajā laikā tapa mans pirmais Staro Rīga projekts “Uz viļņa”, kā arī citi eksperimenti ar Building Mapping.

2011. - 2018. gadā strādāju freelace režīmā, iesaistoties dažādos projektos - gan teātru un mūziklu, gan reklāmu izstrādē, korporatīvo vakaru video satura veidošanā, kā arī veidojot VJ darbus, filmējot, nodarbojoties ar video montāžu utt.

2018. gada pavasarī veidoju savu līdz šim lielāko projektu - “Brīvības ielas svētki”, kas bija 4 mēnešu darbs pie 3 ēku un 3 objektu video mappinga ar realizāciju viena vakara garumā.

2018. gadā sāku strādāt Arhitektūras un mediju centrā (RISEBA) H2O - par digitālās animācijas (Cinema4D) un video grafikas pamatu (After Effects) pasniedzēju.